لوگو دوریکا

رزین آبستره چیست؟(بخش دوم)

رنگ‌های ترانسپرنت چه ویژگی هایی دارند؟
رنگ‌های ترانسپرنت: نتیجه کار ترانس(عبور کردن) نور از کار هست؛یعنی شفاف،شفافیت بالا دارند و در مقادیر معمولی که با رزین مخلوط می‌شوند،کار مانند شیشه رنگی می‌شود.اگر بیشتر ترکیب کنید،کار از لحاظ رنگی سنگین تر می‌شود.

ویژگی های رنگ‌های پودری
رنگ‌های پودری دانسیته بالا تا متوسطی دارند و در دو نوع معمولی و صدفی یا همون براق در بازار عرضه می شود . پوشانندگی بستگی به میزانی دارد که در رزین مخلوط می‌شود و درکل پوشانندگی بالا دارند.پوشانندگی به زبان ساده یعنی پشت کار دیده می‌شود یا خیر

داشتن صفحه اولین مرحله برای هنر آبستره رزین اپوکسی به حساب می‌آید و خیلی ابتدایی هستند.

حال از این دانش پایه هنرمند به چه صورت استفاده می‌کند؟!
هنرمند در یک تابلو مثلا رنگ پودری آبی صدفی را به همراه رنگ خمیری سفید(paste pigment) استفاده می کند که بسیار چگال می‌باشد و حالتی چسبندگی دارد.خوب از این چگونه در راه هنر آبستره رزین اپوکسی استفاده کنیم؟!هنرمند با ایجاد فشار باد مثل استفاده از سشوار یا حتی شعله،این سفید خمیری که کنار آبی ریخته شد را،روی رنگ آبی حر کت می‌دهد که این باعث ایجاد جلوه موج دریا می‌شود.

هنرمند برای یک تابلو چند تا کاپ رزین آماده می‌کند.یکی با اکرلیک هنری رنگ میشه یکی با پودری یکی با جوهری و … .وقتی در حین ایجاد آبستره این رنگ‌ها خالی می‌شوند،روی بوم اختلاف دانسیته رنگ ها شروع میکند به واکنش،یعنی یک رنگ میرود زیر رنگ کناری و رنگ مثل یک موج لطیف با کناره مخلوط می‌شود تا یکی مات شده و در نهایت یکی شفاف باقی می‌ماند و رنگ‌های کناری و رویی خود را نشان می‌دهد.

در پایان رزین خشک شده و شاهد یک عمق بصری لطیف و زیبا که به کمک علم و هنر به دست آمده است.

با استفاده از آموزش رزین آبستره و داشتن آگاهی نسبت به رنگ های مورد استفاده در این رشته هنری شما می توانید به آسانی تشخیص دهید برای خلق یک آثار هنری مانند میزی که شفاف باشد و ردهایی از موج در آن دیده شود از چه رنگ هایی باید استفاده کنید و همچنین برای ساخت یک انگشتر رزینی مات که شفاف نمی باشد از چه رنگی باید استفاده کنید. پس با این تفاسیر نتیجه می گیریم دانش رنگه ها در هنر رزین آبستره حرف اول را می زند و بدون آن نمی توان از نتیجه نهایی هنر دست خود لذت برد.
موارد کاربرد استفاده از رزین آبستره
از تکنیک رزین آبستره در ساخت زیورآلات رزینی و ساخت میزهای رزینی با طراحی های آبستره همچنین ساخت ظروفی مانند سینی و میز سرو میوه و شیرینی می توان استفاده کرد. بسیاری از هنرمندان با استفاده از تکنیک رزین آبستره تابلوهای هنری زیبایی را خلق کرده هاند که چشم هر تماشا کننده ای را به خود خیره می کند.

بهترین مکان برای آموزش رزین؟

افرادی که به این سبک از کار در رزین علاقه دارنند می توانند با ثبت نام در کلاس های آموزشی دوریکا آموزش های لازم جهت کار در این رشته را توسط اساتید خبره آموزش ببینند.

پست های مرتبط

لوگو دوریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست