لوگو دوریکا

رزین آبستره چیست؟(بخش اول)

امروزه با توجه به استقبال زیاد افراد از محصولات لوکس رزین تکنیک های مختلفی برای زیباتر شدن این محصولات بکار می رود .رزین ماده ای چسبناک است که قابلیت حل شدن در آب را ندارد. این ماده بسته به ترکیب شیمیایی و نوع مصرف آن طبقه بندی می شود. رزین های اپوکسی به واسطه مقاومت شیمیایی که دارند در برابر خوردگی مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. آشنایی با هنر رزین و بدلیجات و زیورآلات با خلاقیت فردی باعث ساخت آثار هنری و تزئینی از قبیل انگشتر و گوشواره رزین می گردد . یکی از این تکنیک ها که هم برروی ظروف رزین استفاده می شود و هم بر روی کالاهای زینتی مانند میز و تابلو رزین آبستره می باشد که در ادامه مقاله به شرح بیشتر آن می پردازیم . اگر شما هم نمی دانید که رزین آبستره چیست؟ با ما تا انتهای مقاله در دو قسمت همراه باشید.

آبستره چیست و انواع کدامند؟
آبستره در کل به هنر سابجکتیو یا ذهنی گفته میشود که تقریبا ردی از رئالیسم داخل آن مشاهده نشود و در کل به روحیه فرد هنرمند بستگی زیادی دارد.دو نوع آبستره هم اکنون در یک موج هنری جهانی با نام آبستره رزین اپوکسی و آبستره آکریلیک فعال‌تر شده است.

رزین آبستره چیست؟
رزین آبستره در واقع به کارگیری اختلاف دانسیته یا چگالی رنگ‌ها است و رنگ‌های پودری، اوپاک و نیمه اوپاک و جوهری هرکدام دانسیته‌ای دارند. بسیاری از افراد علاقه مند به این حوزه با آموزش رزین می توانند با کمترین هزینه محصولات دلخواه خود را تولید کنند و در حجم وسیعی تر برای فروش بگذارند و کار آفرینی خود را در این زمینه آغاز کنند. برای آموزش رزین آموزشگاه های معتبری وجود دارد که مدرسه هنری آرت کانر یکی از آنها می باشد و بال ثبت نام در کلاسهای آموزشی رزین آرت کانر می توانید سطح آگاهی و توانایی خود را در یان رشته هنری به نسبن چشمگیری افزایش دهید.

 

انواع رنگ مورد استفاده در رزین آبستره
برای کار به سبک رزین آبستره با ید بگوییم دو نوع رنگ داریم؛اولی هنری مثل اکریلیک تیوپی و رنگ روغن مخصوص نقاشی روی بوم و دومی صنعتی مثل اکریلیک و رنگ روغن مورد استفاده در نقاشی ساختمان می‌باشد.فرمولبندی رنگ‌های هنری به گونه‌ای است که راحت تر در رزین حل می‌شوند و این نکته مهمی است که رزین داغ نباشد؛علت آن،هم زدن زیاد برای ترکیب رنگ و رزین اپوکسی است.

نحوه اجرا رزین آبستره
بهتر است بدانید میزان حجم مجاز رنگ اکریلیک هنری در رزین اپوکسی بین 5 تا 10 درصد کل حجم رزین اپوکسی می‌باشد و حتما از رنگ اکریلیک رقیق استفاده کنید.حال یک فوت کوزه‌گری هم باید رعایت شود!بهتر است رنگ‌ها،قبل از ترکیب رزین و هاردنر به یکی از اجزا،یعنی یا رزین و یا هاردنر اضافه کرد تا مخلوط نهایی داغ نشود.

مثلا یک مورد داریم اثر نهایی رنگ‌های اوپاک یعنی تماما مات(که اتفاقا چگالی بالایی داره) و به دلیل این پوشانندگی بالا و چگالی بالا برای ایجاد افکت کف و موج دریا یا در رنگ ویترای برای پایین کشیدن بقیه رنگ‌ها و ایجاد بافت میکروبی استفاده می‌شود.رنگ نیمه اوپاک(نیمه مات)نتیجه تفریبا مشابه‌ای می‌دهند؛یعنی پوشانندگی بالا ولی نه به اندازه پوشانندگی بالای اوپاک(تمام مات).

پست های مرتبط

لوگو دوریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست